Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-04-20

Otwarcie Tras Enduro Srebrna Góra - NS Bikes

Jedna z ulubionych miejscówek polskich endurowców jest już otwarta! Trasy na Srebrnej Górze są gotowe na przyjęcie setek riderów, którzy po długiej zimie są głodni kolejnych wrażeń. Poza kilkoma świetnie przygotowanymi ścieżkami o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności, na rowerzystów czeka także wypożyczalnia z rakietami ze stajni NS Bikes!

Srebrna Góra to prawdopodobnie najbardziej kozacka miejscówka enduro MTB na dolnym śląsku. Spot wyróżnia się różnorodnymi trasami, które przypadną do gustu każdemu amatorowi dwóch kółek i jedynym w swoim rodzaju klimatem, który udało się stworzyć lokalnej ekipie. Niepowtarzalna atmosfera to efekt, który udało się osiągnąć dzięki zapewnieniu dość nietypowej formy transportu. Poza podjazdówką o oznaczeniu “E”, na start tras zamiast wyciągiem można się też dostać specjalnym samochodem. Tarpan i bus kursują góra dół, a atmosfera panująca w trakcie podjazdu na szczyt sprawia, że każdy rider czuje się jakby wylądował w Kanadzie. 

Riderzy, którzy pojawią się w Srebrnej, będą mogli skorzystać z kilku różnych tras. Chociaż oznaczenia “A”, “B”, “C”, “D” pewnie niewiele Ci mówią, to zapewniamy, że będziesz zachwycony. Ścieżki mają w sobie wszystko co potrzebne, żeby zapewnić Ci maksymalną frajdę z jazdy. Większość sekcji jest naturalna, ale posiada świetne flow, które każdy rider może wykorzystać na własny sposób. Trasy zostały zbudowane z myślą o wykorzystaniu pełnego potencjału miejscówki. Są szybkie i płynne, a dodatkowo posiadają odnogi, które spodobają się bardziej doświadczonym zawodnikom. Innymi słowy - każdy rowerzysta, niezależnie od poziomu znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo, w ubiegłym sezonie, w Srebrnej powstała nowa trasa “F-Line”, w której budowę zaangażowany był sam Nico Vink. Jeśli Szymon Godziek regularnie wpada tu pokatować na enduro, to czemu Ty miałbyś odpuścić? 

Warto pamiętać o tym, że jazda na rowerze enduro jest sportem ekstremalnym. Jeśli po raz pierwszy w życiu planujesz jeździć po trasach MTB, skorzystaj z pomocy bardziej doświadczonych kolegów lub umów się na trening z instruktorem. Przy swoich pierwszych próbach skorzystaj z placu treningowego dostępnego na miejscu. To właśnie na prostych, pojedynczych przeszkodach opanujesz podstawowe umiejętności, które przydadzą Ci się na bardziej wymagających trasach! 

Ekipa odpowiedzialna za budowę tras i rozwój miejscówki zadbała również o początkujących amatorów rowerowej ekstremy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z enduro. Poza samym “bike parkiem”, w Srebrnej przygotowana została również profesjonalna wypożyczalnia sprzętu z najwyższej półki. Na miejscu znajdziecie rowery enduro dla dorosłych dzieci i młodzieży. Endurówki NS Define Al, E-Bike’i NS E-Fine i rowery dziecięce stanowią część olbrzymiej floty dostępnej na miejscu. Poza rowerami w wypożyczalni znajdziesz też oczywiście kaski i ochraniacze

Lista modeli testowych na dzień 20.04.2022:

  • Define AL 130 2 29" rozmiar M
  • Define AL 150 2 29" rozmiary M i L
  • Define AL 160 27,5 rozmiary M i L
  • Define AL 170 2 29" rozmiar M
  • E-Fine 2 27.5"/29" rozmiary M  L
  • Nerd Junior 24"
  • Nerd Mini 27.5"

 

www.pmbike-experts.pl - Strona Tras Enduro Srebrna Góra - NS Bikes - Informacje, rezerwacje testów itp.

 

Dodatkowo, jeśli planujesz dłuższy wypad to na oficjalnej stronie miejscówki znajdziesz informacje na temat bazy noclegowej przygotowanej z myślą o rowerzystach. Zwiedzanie lokalnych zabytków i wizyty w pobliskich knajpach, to punkty obowiązkowe każdej enduro-wycieczki! 

pixel