Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-04-27

Przemek Abramowicz dołącza do teamu Octane One!

Jeden z najzdolniejszych dirtowców młodego pokolenia dołącza do ekipy Octane One. W sezonie 2022, “wychowanek” Szymona Godźka - Przemek Abramowicz będzie rozwijał swoje umiejętności wykorzystując dirtówkę i endurówkę ze stajni O1. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wystartuje na nich w najmocniej obstawionych europejskich imprezach i ponownie zaliczy kozacki trip do Utah! 

Przemek Abramowicz to polski Dirtowiec pochodzący z Wrocławia. Od kiedy pamięta, wyznawał zasadę “No dig, No ride” i każdą wolną chwilę spędzał na rowerze. Wychował się na spotach takich jak “Kilimandżaro”, czy “Agrest”, a gdy w okolicy pojawił się Szymon Godziek, od razu zaangażował się w budowę spotu treningowego i do dziś, regularnie jeździ na backyardzie Szamana. 

Ubiegły sezon był dla Przemka przełomowy. Mimo kilku uciążliwych kontuzji, Przemo wziął udział w niesamowitych zawodach Red Bull Roof Ride (to jego pierwszy start w imprezie rangi FMB Gold) i poleciał z Szymonem Godźkiem do na legendarną imprezę Red Bull Rampage do Utah. Godziny spędzone na przysłowiowej “łopacie”, zwróciły się z nawiązką. Jako kopacz Szamana, Przemek przyczynił się do zbudowania jednej z najbardziej kozackich linii sezonu, a przy okazji wyjeździł się na rowerze po niezwykłych trasach zbudowanych na czerwonych kanionach. 

A! Prawie zapomnieliśmy. W tak zwanym międzyczasie Przemek do perfekcji opanował najgrubsze triki takie jak corki 720 (w obie strony), podwójne flipy i kilka innych numerów, które w Polsce, potrafią odjechać jedynie bracia Godziek!

W sezonie 2022 Przemek będzie jeździł na dwóch rowerach ze stajni Octane One.   Pierwszy z nich nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ będzie to dirtówka zbudowana na aluminiowej ramie Melt Evo. Seryjny set został już konkretnie zmodyfikowany, bo przy kręceniu trików takich jak corki (w dwie strony), podwójne flipy (z aspiracjami na potrójne), rower musi być w 150% przystosowany do preferencji zawodnika.    Drugim rowerem będzie nowa endurówka Octane One Brapp w rozmiarze S. Jak sama nazwa wskazuje, maszyna idealnie sprawdzi się w roli uniwersalnego roweru w stylu “slopeduro”. Nowy rower nadaje się zarówno do zjeżdżania po technicznych singlach, jak i katowania prostych trików na bikeparkowych air-line’ach. Idealny zestaw dla progresującego dirtowca? Naszym zdaniem zdecydowanie!   

Przemek Abramowicz: “Jeżeli chodzi o plany na sezon to na pewno chcę zaliczyć jak najwięcej  zawodów z cyklu fmb w Polsce i Europie. Planuje też zawalczyć o wstęp na Audi Nines i jeśli pojawi się taka możliwość, to wystartuję w konkurencji speed and style na festiwalu Crankworx w Innsbrucku .Poza startami w zawodach chciałbym nagrać jakiś gruby edit i po prostu jak najwięcej jeździć i progresowac. Będę też występować na pokazach Sfery Sportu i jeżeli Szymon będzie chciał, to z wielką chęcią pojadę znów na Rampage w roli kopacza!”.

Jak podkreśla sam Przemek, to plan idealny, ale patrząc na progres wykonany przez niego w ostatnich latach, jesteśmy przekonani, że ze wsparciem ekipy Octane One, uda mu się zrealizować wszystkie wyznaczone cele. 

Zdjęcia: Adam Glosowic (@adamopole)

Polecane

Oszczędzasz4 000,00 zł
Rower Octane One Brrap 27.5"

Rower Octane One Brrap 27.5"

14 999,00 zł10 999,00 zł
pixel