Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2017-12-15

Rag+ 2018 - Tenerife Trip

Nasz przyjaciel Adam to lokalny rowerzysta i poszukiwacz przygód, który podróżuje po całym świecie. Tej jesieni postanowił uciec od kiepskiej, polskiej pogody i wylecieć na Teneryfę z nowym Rag'iem. Sprawdźcie co napisał nam Adam i jakie miejsca zwiedził.


Teneryfa. Ląd dla mnie znany. Chociaż nie do końca. A więc od początku... Równo rok temu trafiłem tu pierwszy raz. Powód był prosty: przezimować w cieple i promieniach słońca. Oczywiście z rowerem. Dzięki chłopakom z NS Bikes, którzy wsparli mnie prototypowym Rondo Ruut CF1 mogłem zrealizować tam jeszcze jeden projekt: everesting na Teide. Była to piękna przygoda, jednak nie starczyło mi czasu na dokładniejsze poznanie całej wyspy. Postanowiłem więc wrócić tu w tym roku. Wrócić, aby móc do woli poeksplorować tereny pozaszosowe, których jest tu pod dostatkiem. W końcu to jeden wielki wulkan, którego obszar w większości stanowi Park Narodowy. Sieć szlaków pieszych i rowerowych jest tu mocno rozbudowana.

Potrzebowałem jednak odpowiedniego sprzętu. NS nie zawiódł i tym razem. Do syspozycji otrzymałem rower RAG+. Ten lekki i zwinny gravel dawał mi pełną swobodę ruchów w cięższym terenie. Mogłem zapuścic się w każdą niewinnie zapowiadającą się boczną dróżkę, pokonać strome podjazdy po wulkanicznym podłożu, by na koniec zjechać bezpiecznie po krętych serpentynach nad brzeg oceanu. Pełna wolność!
Teneryfa to niepozorny kawałek ziemi na bezkresie wód oceanu. Niepozorny, bo tak naprawdę ukształtowanie terenu, ilość dróg lepszej i gorszej jakości oraz różnorodność warunków egzotycznej przyrody powodują, że wyspa ta ma w sobie wielki potencjał i tym samym zachęca do odkrywania jej z każdym dniem od nowa. Ja na pewno tam wrócę i na pewno jeszcze wiele pięknych miejsc odhaczę dzięki niemal nieograniczonym możliwościom, które daje mi gravel.
pixel