Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-03-25

E-Fine - pierwszy rower elektryczny NS Bikes

Drzewo genealogiczne rodziny NS Bikes przeżyło ostatnio prawdziwe uderzenie pioruna. Błyskawica o potężnej energii zelektryzowała jedną z gałęzi i nadała jej zupełnie nowy kształt. Nowa seria E-Fine powstała z połączenia agresywnego i uniwersalnego modelu “Define” z dodatkową mocą generowaną przez elektryczny silnik. Dzięki tym maszynom, możesz szaleć na trasach i ścigać się dłużej i częściej niż kiedykolwiek! 

Zaprojektowanie takiego roweru było dla nas tylko kwestią czasu. Przez lata testowaliśmy różne modele i rozwiązania, ale żadna maszyna nie sprostała naszym oczekiwaniom. Poświęciliśmy naprawdę mnóstwo czasu na analizę największych zalet rowerów elektrycznych. Przez lata zadawaliśmy sobie pytania: Jakiego elektryka chcemy stworzyć? Co sprawi, że każdy będzie chciał na nim jeździć? Silnik to przecież tylko wsparcie, które ma poprawić naszą efektywność. Cechy, które naprawdę definiują rower to geometria i charakterystyka pracy zawieszenia. Te dwa elementy, stanowiły punkt wyjścia, na którym oparliśmy projekt nowego E-Fine’a. 

Doskonale wiemy, jak rowery NS’a zachowują się na trasach. Przy projektowaniu nowego roweru elektrycznego zależało nam na zachowaniu wszechstronności i “pazura”, z którego znany jest nasz sprzęt. Zgodnie z założeniami, E-Fine został skonstruowany w oparciu o rozwiązania przetestowane w rowerach enduro, a dodatkowa moc i zmodyfikowane zawieszenie tylko poprawiły osiągi maszyny i ridera! Nowy elektryk NS’a to nieograniczone możliwości i czysty fun z jazdy. 

Ramy, na których budujemy E-Fine’y produkowane są w trzech rozmiarach. Komfortowy reach i agresywny, ale nieprzesadzony kąt główki zapewniają riderom maksymalny komfort przy każdej formie rowerowej aktywności. Przy projektowaniu roweru nie daliśmy się porwać trendowi “dłuższe = lepsze”. Uznaliśmy, że bardziej “kompaktowa” geometria pomoże nam utrzymać dynamiczny charakter roweru, jego skoczność i uniwersalność. Mieszany rozmiar kół (29 z przodu i 27,5 z tyłu) zapewnia riderom maksymalną stabilność w trakcie zjazdów i pełną frajdę przy lataniu na hopach! 

W przypadku modelu E-Fine 1 zdecydowaliśmy się na korby z ramionami o długości 160mm. Do modelu E-Fine 2, wybraliśmy wersję dłuższą o 5mm (165mm). Nowe elektryki zostały też wyposażone w specjalny system, dzięki któremu właściciele mogą dopasować wysokość suportu do własnych preferencji.

Ponieważ tak samo jak Ty, zawsze chcemy mieć wybór, postanowiliśmy, że nowy rower pojawi się na rynku w dwóch wersjach, które będą różnić się specyfikacją oraz ceną.

Model E-Fine 1 został wyposażony w zawieszenie o skoku 170 x 160, silnik Shimano EP8 i najmocniejszą na rynku baterię o pojemności  630 Wh. Wybór nie mógł być inny. Nowy system EP8 został w ostatnich latach zoptymalizowany. Praca silnika stała się nieprawdopodobnie efektywna, a jego waga została zredukowana o prawie 400 g względem poprzedniego modelu! Zero szarpania, zero dodatkowego oporu - to nowa technologia, która sprosta Twoim oczekiwaniom. Nalepszy towar na rynku!  

Naszą drugą propozycją jest model E-Fine 2 z zawieszeniem o skoku 160 x 150 i sprawdzonym silnikiem Shimano E7000 połączonym z baterią o pojemności 504 Wh.To prawda, że ten silnik jest dostępny na rynku od dłuższego czasu, jednak liczba rowerów, w których został zainstalowany, jest dla nas najlepszym gwarantem jego jakości. Wielu riderów podkreślało bardzo “naturalny” i stabilny charakter wsparcia silnika, który da się zauważyć zwłaszcza przy ruszaniu i podjeżdżaniu z niewielką prędkością. Świetnie sprawdza się również stopniowanie “dodatkowego wsparcia”. System jest prosty w obsłudze i dopasowany do potrzeb nawet najbardziej wybrednych użytkowników. (Bateria może zostać wymieniona na wersję 630 Wh, jeśli klient zgłosi taką potrzebę) 

Oba rowery zostały wyposażone w części zaprojektowane z myślą o rowerach elektrycznych. Maszyny są gotowe na długie, całodzienne wyprawy i najbardziej wymagające warunki.  W modelu E-Fine 1 użytkownicy znajdą flagowe modele amortyzatorów RockShoxa - Damper Super Deluxe Coil Select i widelec Zeb R 29.. Nadmierną prędkość pomogą wytracić hamulce Magura MT7 połączone z tarczami w rozmiarze 203 mm. Do tego wszystkiego dorzucamy jeszcze najlepsze opony Maxxis Assegai i dopasowaną do rowerów elektrycznych grupę Shimano Deore 1x12.

Dla riderów, którzy będą chcieli zdecydować się na bardziej “budżetową” wersję mamy dobrą informację. Do modelu E-Fine 2 dobraliśmy komponenty, które z całą pewnością utrzymają wysoką jakość, z jakiej znane są rowery NS’a. Za amortyzację ramy odpowiadać będzie damper X-Fusion HC3 coil, a rolę przedniego amortyzatora pełnić będzie Rock Shox 35 Gold RL. Rower zostanie też wyposażony w grupę Shimano Deore 1x11 oraz 4-tłoczkowe hamulce z tej samej serii.

Waga obu modeli to 24.5kg dla rozmiaru M. Pierwsze egzemplarze lada moment trafią do sklepów w całej Polsce.

Polecane

Oszczędzasz6 500,00 zł
Rower elektryczny NS Bikes E-Fine 2 27.5"/29"

Rower elektryczny NS Bikes E-Fine 2 27.5"/29"

26 499,00 zł19 999,00 zł
Oszczędzasz6 000,00 zł
Rower elektryczny NS Bikes E-Fine 1 27.5"/29"

Rower elektryczny NS Bikes E-Fine 1 27.5"/29"

32 999,00 zł26 999,00 zł
pixel